Malé podnikanie
Podvihorlatské noviny

Otázka starostovi


Položiť otázku starostovi

strana 3 z 6
« predošláďalšia »
 • Otázka

  Otázka pre starostu: Je mi ľúto, že tí, čo kladú nemiestne, osobné a slaboduché otázky starostovi, sa nedokážu zamyslieť sami nad sebou... Pán starosta, čo sa zmení v našej obci, keď sa otvorí zábavný park na hranici jej katastrálneho územia? Zapojí sa Kamienka do tohto projektu, resp. ako vylepší svoju infraštruktúru (mám na mysli cestné spojenie, podporu cest. ruchu a pod.)? Vopred ďakujem za odpoveď! M:G:

  Odpoveď:
  Prevádzka takéhoto projektu, aj keď obec do neho nie je priamo zapojená, zvýši záujem investorov o lokality v našej obci. Otvárajú sa možnosti aj pre občanov profitovať na existencii a bezprostrednej blízkosti tohto parku. Ja osobne verím, že sa vplyvom týchto zmien podarí aj prepojiť cestou našu obec s Ptičím. Neostáva nám nič iné len veriť, že sa uvedený projekt podarí realizovať.

  Otázka č.36 bola zodpovedaná 28.05.2008

 • Otázka

  Otázka pre starostu: Mily pan starosta.... Chcel by som sa postazovat na urcitych ludi ktory nam tak velmi poskodzuju nasu novu cestu na ktoru sme tak dlho cakaly. Kladiem si preto otazku ci ju potom po urcitom case opravia na vlastne naklady??? Podla vyhlasky o pozemnych komunikaciach je zakazane osobnym motorovym vozidlam chodit z retazmi po asvaltovej ceste .... a nie to tazkym strojom!!! Prosim vas preto o pomoc ja nie som v Kamienke na rekreacnom pobyte ale zijem tu dlho a dlho este budem preto mi neje jedno co sa tu deje zakrocme preto proti takymto ludom co si nic nevazia!!! Obcan Kamienky

  Odpoveď:
  Vážený občan, chápem Váš opodstatnený podnet a príkladné je aj to, že Vám záleží na majetku obce, pretože slúži všetkým. Prešiel som si po uvedenej ceste a vlastníkov takýchto strojov osobne upozorním na dodržiavanie vyhlášky ale predovšetkým na to, aby majetok obce nepoškodzovali takýmto spôsobom.

  Otázka č.35 bola zodpovedaná 28.05.2008

 • Otázka

  Otázka pre starostu: Som veľmy nespokojný z akciou ktorá sa konala v stredu 30.4.08 nakoľko po minulé roky to bola akcia hodna uznania tak tohto roku to bola skôr hamba,keď počúvam ostatných aku maly ,,SUPER,, vatru,tak je mi to ľúto že sme na chvoste.... Nespokojny občan Kamienky ...

  Odpoveď:
  Predpokladám, že mate na mysli vatru. Takúto akciu stále v Kamienke pripravovala organizovaná mládež a ak bola požiadaná obec o pomoc tak stále pomohla. Sám som takéto akcie za mlada pripravoval. Je škoda, že tradícia sa nezachovala, ale pevne verím, že to na budúci rok zoberiete pod svoj patronát a ak ma požiada organizačná skupina o pomoc, tak s radosťou tak učiním. Teším sa na spoluprácu.

  Otázka č.34 bola zodpovedaná 06.05.2008

 • Otázka

  Otázka pre starostu: Pekný deň prajem pán starosta! Som obyvateľom blízkeho mesta a pred týždňom som prvý krát navštívil vašu obec. So záujmom, možno závisťou, si v obciach obzerám krásne nové domy a stavby, ktorých na moje počudovanie vo vašej obci máte dosť.Zaujímalo by ma či evidujete domy, ktoré by boli potencionálne na predaj. Možno takto by ste mohli na webovej stránke obce ponúknuť predaj nehnuteľností a možno zvýšiť počet ľudí obce a pritiahnuť tak aj obyvateľov miest, kde ceny pozemkov i bytov stúpajú a budú stúpať. Takto by bola možnosť osídliť neobývané a chátrajúce domy a znížiť nimi vzniknutý neporiadok v okolí a ďalšie výhody.

  Odpoveď:
  Pekný deň prajem všetkým návštevníkom Kamienky a zvlášť pozdravujem Vás pane. Vaše myšlienky sú vynikajúce a verte mi, že sa zhodujú s mojimi. Problémom je však samotná realizácia. Trh s nehnuteľnosťami totižto na dedine stagnuje a obec pozemky nevlastní. Oslovila ma myšlienka dať ľuďom možnosť ponúkať nehnuteľnosti na predaj cez webovú stránku obce. Pravdepodobne by sa zvýšil dopyt a vyšší dopyt ovplyvňuje cenu. Konečný efekt by bol výhodný pre obidve strany. Veľmi pekne ďakujem za motivujúcu otázku.

  Otázka č.33 bola zodpovedaná 06.05.2008

 • Otázka

  Pán starosta,chcel by som upozorniť na znečisťovanie okolia našej obce.Je smutné vidieť spôsob,akým sa naši spoluobčania zbavujú odpadu.Rieka a jej brehy,okraje ciest,okolie kontajnerou sú v žalostnom stave...Zvlášť teraz na jar je vidieť množstvo odpadu,ktorý nerobi dobre meno obyvateľom Kamienky.. Chcem sa preto opýtať,či sa neplánuje organizovať podobná akcia, aká bola v susednej dedine,ohľadom verejnej brigády.V Kamenici táto akcia spojená so zaverečným posedení pri guľaši splnila účel..Verím, že účel by bol splnený aj u nás a že by sa zapojili viacerí občania....Ďakujem

  Odpoveď:
  Problém životného prostredia a zvlášť problém odpadov je v súčasnej dobe boľavým miestom všetkých samospráv. Aj keď v obci máme separovaný zber samotné triedenie odpadov zo strany pôvodcov odpadov, teda samotných občanov, je veľmi slabé. Motivujúcim faktorom k triedeniu odpadov zo strany občanov by malo byť to, že za takýto vytriedený odpad a jeho následný zber, ani obec, ani občan, neplatí. Platí sa len za zber tuhého komunálneho odpadu – kuka nádob. Treba si uvedomiť fakt, že o čo viac vyseparujeme o to je menšie množstvo odpadu v kuka nádobách, o to menej platíme. Obecné zastupiteľstvo permanentne monitoruje a zaoberá sa odpadovým hospodárstvom, pričom v najbližšej dobe, pretože vo veľkých kontajneroch sa nachádza veľa skla, bude jeden kontajner pri obecnom úrade vyčlenený len na fľaše bez uzáverov, prázdne fľaše, črepy a úlomky tabuľového skla. Na margo brigád. Už minulý rok bola jarná brigáda spojená s opekačkou, pričom takéto jarné brigády budú každý rok. Susedná dedina začala možno aj po vzore Kamienky tiež organizovať brigády čo nás veľmi teší. Môžete sa pripraviť, pretože v mesiaci apríl bude vyhlásená jarná brigáda. Pevne verím, že sa na nej, tak ako mnoho iných ľudí, ktorým záleží na životnom prostredí a majú pozitívny vzťah k obci, zúčastnite aj Vy.

  Otázka č.32 bola zodpovedaná 05.04.2008

 • Otázka

  Kedy uš bude nové futbalové ihrisko.

  Odpoveď:
  Zrejme máte na mysli ihrisko Pod Liščejovou. Pozemok patrí VLaM a je v správe Slovenského pozemkového fondu. My ho máme v prenájme len na 10 rokov. V súčasnej dobe majú o tento pozemok záujem aj reštituenti. Môj názor je taký, že je zbytočné investovať do cudzieho pozemku keď kedykoľvek môže dôjsť k zmene vlastníka a my by sme museli ihrisko vypratať, alebo dať do pôvodného stavu. Zamerali sme sa na výstavbu malého multifunkčného ihriska pri kultúrnom dome a budeme sa usilovať získať na neho peniaze z programu rozvoja vidieka.

  Otázka č.31 bola zodpovedaná 05.04.2008

 • Otázka

  Otázka pre starostu: Starosta Chceme podotknúť na prácu poslancov,menovane Švik, Milčík, či nemajú čo na práci, čo sa týka obce, ale riešia súkromný záujém. Verím, že už raz skončí záujem poslancov o pletky, alkohol, zábavky a začnú riešiť zaujímy obci. Žiadame o prednesenie tejto otázky na OZ a taktiež žiadam poslancov, ak to bude možné, aby popísali svoju činnosť-individuálne, ako poslanci OZ za rok 2007 a ich plány do budúcna.Podotkneme, že uznesenia, ktoré sú napísané, nám niečo o práci poslancov, ako aj Vás starostu naznačujú, ale chceme vedieť konkrétne akú činnosť daný poslanec vykonal, pre obce. Ďakujeme a sme radi, že sa môžme aj takto opýtať na prácu poslancov, ako aj starostu obce. Občania Kamienky

  Odpoveď:
  Kamienka nie je veľká dedina, preto aj kvalita a schopnosti jednotlivých ľudí sú známe. Občania majú možnosť raz za štyri roky si voliť zástupcov do OZ a starostu obce. Zvyčajne kandiduje viac ľudí, no starosta môže byť len jeden a poslancov OZ sedem. Zvolených zástupcov obce by mal potom rešpektovať každý. Raz ročne bude stále verejná schôdza, kde práve zástupcovia obce skladajú účty všetkým občanom, nielen svojim voličom. Tam je možnosť dotazovať sa konkrétneho poslanca na jeho prácu a jeho prínos pre obec. Určite sa Vašim podnetom budeme zaoberať aj na OZ a predpokladám, že na najbližšej verejnej schôdzi každy poslanec v krátkosti popíše svoju činnosť a svoje plány do budúcna v prospech obce.

  Otázka č.30 bola zodpovedaná 04.03.2008

 • Otázka

  Otázka pre starostu: Ste uz s pani Vajsovou zosobaseni???Danovi poplatnici by Vam boli vdacni.Dufam ze tato otazka nespadne do kosa ako mnohe ine. obcan Kamienky

  Odpoveď:
  Je to otázka súkromného charakteru a veľmi rád vám ju zodpoviem osobne ak ma navštívite, verte tomu, že budete vítaný. Žiadne otázky, ktoré sa týkajú problematiky obce, nekončia v koši, ale na nich odpovedám.

  Otázka č.29 bola zodpovedaná 04.01.2008

 • Otázka

  Otázka pre starostu: Mily pán starosta nakoľko som občanom obce tak by som sa chcel poďakovať za prijemny program. Mám na mysli akciu ,,Príde k nám Mikuláš,, . Jedno čo ma mrzí je že svetelná výzdoba nieje rovnomerne rozmiestnená po obci....Jacko Lukáš

  Odpoveď:
  Organizátori akcii sú vždy potešení ak je pozitívna spätna väzba. Výzdoba sa bude dopĺňať každý rok o niečo pútavé a nové.

  Otázka č.28 bola zodpovedaná 04.01.2008

 • Otázka

  Otázka pre starostu: Pan starosta kedy bude postavena nova cesta od obecneho uradu???lebo na tej su same diery.obyvatel kamienky

  Odpoveď:
  Som si vedomý toho v akom stave sú miestne komunikácie, preto je pripravený projekt celkovej rekonštrukie všetkých obecných ciest. Momentálne čakáme na výzvy z operačných programov.

  Otázka č.27 bola zodpovedaná 04.01.2008

strana 3 z 6
« predošláďalšia »