Cykloturistika

Cykloturistická trasa – Naprieč Vihorlatom

Cykloturistické trasy našťastie neobišli ani našu obec a tak priaznivci cykloturistiky k nám môžu zavítať a odskúšať si svoje schopnosti a sily na cyklotúre z Kamienky do Jovsy (alebo aj opačným smerom).

Podľa Cykloturistickej mapy č. 4. Šariš – Horný Zemplín je označená číslom 41. Celková dĺžka trate je 19 km a je zaradená do kategórie ŠPORT, to znamená náročná športová trať, ktorá vyžaduje dobré zvládnutie jazdy na bicykli a dobrú kondíciu. Prevýšenie trate je 520/470 m.

V prípade, že začínate trať v Kamienke, pokračujete po hlavnej ceste smerom na juh až k závore (po ľavej strane je rekonštruovaná hájenka) a na rázcestí pred Markovou (horou) sa držíte hlavnej cesty (neodbočujete doprava!). Po cca 500 m je znova rázcestie pri vodárke VVaK, vľavo sa ide na Vihorlat, vy však zabočíte mierne vpravo a popri Suchom potoku stúpate smerom k hrebeňu Vihorlatských vrchov. Míňate Medvedzí potok, ktorý priteká do Suchého potoka (Suchej) sprava a keď ste na vrstevnici v nadmorskej výške 500 m, začína sa príznačná časť - Esá, po ktorých sa dostanete na rázcestie, kde odbočujete vľavo (vpravo by ste prišli do Kamienky alebo Porúbky). Teraz stúpate na hrebeň do úrovne cca 620 m n. m., ktorý míňate pod Lopuštanom. Vzadu (smerom na západ ) je Kyjov a Vihorlatský prales, ale zatiaľ nie je prístupný pre turistov, resp. cykloturistov. Ak ste teda v zdraví prešli vrcholový bod trasy, teraz je už len na Vás akú rýchlosť zvolíte pri zjazde do cieľa svojej cesty – Jovsy.

Verím, že si odskúšate svoje schopnosti na trati Kamienka - Jovsa (alebo opačne) a keď sa Vám páčilo v našich končinách, na stránke www.mbsoft.host.sk/cyklo/zoznam.html môžete nájsť viac cyklotrás v regióne Zemplína a Šariša.

Cyklotrasa z Kamienky do Jovsy

Cykloturistická trasa - Popod severný Vihorlat

Uvedená cykloturistická trasa patrí podľa obtiažnosti do kategórie Šport –náročnejšie športové okruhy, alebo trasy, ktoré vyžadujú dobré zvládnutie techniky jazdy na bicykli a dobrú kondíciu. Na cykloturistickej mape Šariš - Horný Zemplín 2. vydanie je označená modrým písmenom S. Jej celková dĺžka je 16 km s prevýšením 190/140 m. Na trasu vyrazíme z Humenného (156 m.n.m.). Prakticky po rovine prejdeme 2,5 km do obec Jasenov (155 m.n.m.), na jej konci odbočíme vľavo na lesnú cestu, kde nás čaká neznačený úsek. Ak máme dosť času, môžeme si odskočiť na Jasenovský hrad. Dolinkou stúpame na hrebeň a pod vrcholom Skalky sa napojíme na pokračovanie zeleno -označenej trasy nad Chlmcom. Zbehneme do obce Chlmec (234 m.n.m.) a na jej konci sa napojíme na modro - označenú trasu. Na konci obce odbočíme vľavo (smerom na sever-na Humenné) a cca po jednom kilometri modro - značenú trasu opúšťame odbočením vpravo (novou cestou) na Ptičie (226 m.n.m). Po zhruba 2 km na konci obce pokračujeme priamo po poľnej ceste až do Kamienky (228 m.n.m). Odtiaľto po štátnej ceste sa pohodlne dostaneme do Kamenice nad Cirochou (183 m.n.m.), kde na železničnej stanici trasa končí, resp. môžete pokračovať štátnou cestou do východzej stanice Humenné, ktorú dosiahnete po siedmych kilometroch.

http://www.kamienka.sk/public/images/cyklo_mapa.jpg

Úradné hodiny
Pondelok 08:00 - 15:00
Utorok 08:00 - 15:00
Streda 08:00 - 15:00
Štvrtok 08:00 - 15:00
Piatok 08:00 - 15:00

Obedňajšia prestávka: 12:00 - 13:00

Tel. číslo: 0911 340 707 (sekretariát)

Tel. číslo: 0917 945 429  (starosta obce)

E-mail: obeckamienka143@gmail.com

Kalendár
Kalendár zvozu odpadu
Kalendár odvozu odpadu