Futbal

Prehľad futbalových výsledkov

Zrejme najpopulárnejším športom v našej obci je futbal. Viac-menej pravidelne sa tu hráva organizovane už od 50-tych rokov minulého storočia. Športoví pamätníci si asi pamätajú, že prvé ihrisko stálo na dosť nezvyčajnom mieste zvanom na Močari (pre mladšiu generáciu je to medzi Sosninou a Ptavmi-fotografia č.1).

Vhodnejšie a hlavne dostupnejšie miesto pre futbalové ihrisko bolo neskôr vytvorené v miestnej časti na Riňoch (fotografia č.2,3). Pre mladších priaznivcov futbalu je namieste vysvetliť, že to bolo v miestach, kde v súčasnosti býva rodina Kuncová, Ľubiščáková a Mesárošová. Futbal sa tam hral od roku 1963 do sedemdesiatych rokov. Ihrisko bolo dobré, len keby nebolo potrebné tak často volať „voda !“ – to znamenalo, že lopta po silnejšom kope už sa „kúpala“ v Rike a neraz , hlavne v jarnom období, sa stali prípady, keď sa musela chytať až pri niektorom z mostov.

Ihrisko na Močari (50. roky)Ihrisko na Riňoch (60. roky)Ihrisko na Riňoch z roku 1964Ihrisko pred dedinou sezóna - 90-te rokyIhrisko pred dedinou sezóna 2002/2003Ihrisko pred dedinou sezóna 2003/2004Žiaci Kamienky - finalisti Turnaja v malom futbale v Zubnom 2004

Vzhľadom na výstavbu rodinných domov na Riňoch, museli sa futbalisti sťahovať na nové miesto –tentoraz na Záhumienky pod Dúbravu . Ihrisko bolo kvalitné, trocha mäkkší terén oproti predchádzajúcemu, ale zasa malo jednu nevýhodu – lopta dosť často lietala do humien Škubových alebo Blahových, čo ale neprospievalo úrode ovocných stromov v týchto záhradách. Keďže v tom čase poľnohospodári obhospodarovali intenzívne každý kus pôdy a ihrisko bolo prakticky v strede družstevných lánov, muselo byť presťahované do iných miest. Nové miesto bolo určené na Dlhú – asi 200 metrov južne od obecného cintorína. Objektívne povedané, nebol to najšťastnejší výber, ihrisko bolo dosť krátke aj úzke, hrboľaté a tvrdé – ale hral sa na ňom dobrý futbal (aj keď občas veterný!). V tej dobe pravidelne za nás hrávali aj vojaci humenskej posádky!

Po tomto období v osemdesiatych rokoch bolo nájdené ďalšie – lepšie miesto. Ihrisko bolo premiestnené do terajších priestorov na začiatok obce – poniže rodinného domu Boberových. (fotografie č.4,5,6) Tu naši futbalisti dosiahli aj najväčšie úspechy kamienskeho futbalu, akým bolo semifinále XXII. Ročníka Pohára RHODIA a ObFZ Humenné alebo najčerstvejší úspech našich žiakov, ktorí v júni nielenže skončili na 2. mieste v turnaji v malom futbale v Zubnom, ale v teraz skončenej sezóne skončili na 1. mieste (viac informácií nájdete v časti Tabuľky a výsledky).

V súčasnosti z dôvodu rozširujúcej sa výstavby v obci dochádza k ďalšiemu premiestňovaniu ihriska, dúfajme, že poslednému . Začína sa budovať nové ihrisko v časti pod Ľiščejovou (fotografia č.7,8). Ako je z fotografií vidno, zatiaľ sú vykonané iba zemné práce, ale veríme že po dokončení si budú môcť nielen naši, ale aj cudzí futbalisti povedať – v takom malebnom prostredí sme futbal ešte nehrali ! Držme teda všetkým priaznivcom aj zodpovedným za výstavbu ihriska palce, aby najnovšie ihrisko bolo aj najkrajšie a aby sa na ňom hral futbal, ktorý by priťahoval rovnako mladých ako starších priaznivcov kamienskeho futbalu.

Úradné hodiny
Pondelok 08:00 - 15:00
Utorok 08:00 - 15:00
Streda 08:00 - 15:00
Štvrtok 08:00 - 15:00
Piatok 08:00 - 15:00

Obedňajšia prestávka: 12:00 - 13:00

Tel. číslo: 0911 340 707 (sekretariát)

Tel. číslo: 0917 945 429  (starosta obce)

E-mail: obeckamienka143@gmail.com

Kalendár
Kalendár zvozu odpadu
Kalendár odvozu odpadu