SlovenskýEnglish
Zmenšiť textZväčšiť text

Vianoce sú plné tajomstiev

 21.01.2021

"Vianoce sú plné tajomstiev" bolo mottom 6.12.2006 v Kamienke. Celý deň sa niesol v tomto duchu a dokonca aj atmosféra bola nabitá magický čarovným nábojom.

Začalo sa to otvorením výstavy vianočných dekorácii a cukroviniek v sále kultúrneho domu, ktorú v s spolupráci s obcou pripravila Únia žien Slovenska, základná organizácia s predsedníčkou Oľgou Mastiľakovou. Výstavu za prítomnosti zástupkýň OR ÚŽS pani Anny Mindovej a pani Dariny Babincovej, otvoril starosta obce, Benjamín Blaha, ktorý vo svojom príhovore zdôraznil práve magickú silu Vianoc, keď vianočné stromčeky pozašívajú, zacelia a zahoja všetky diery, ktoré počas roka utŕžia naše city, naše svedomie, naša duša. Program dňa mal upozorniť občanov a deti na blížiace sa sviatky pokoja. Pri návšteve výstavy obdŕžal každý občan starší ako 65 rokov od obce vianočný darček v hodnote 200 Sk. O úspešnosti akcie hovorí aj počet návštevníkov - 165.

Večer bol venovaný najmenším občanom Kamienky. Už tretí ročník akcie ,, Možno príde aj Mikuláš" začal o 17.00 hodine starosta obce slávnostným rozsvietením stromčeka. Moderátorka večera, poslankyňa OZ, Ľudmila Blišáková následne uvádzala večer plný prekvapení. Na zborovú výzvu: ,,Mikuláš, Mikuláš, poď medzi nás!" sa objavil na pestrom koči samotný Mikuláš spolu s čertom. Čo bolo dôležité priviezol aj plný kôš darčekov. Začal sa kolotoč básničiek, pesničiek, riekaniek a odmien. Mikuláš rozdal cez 100 darčekov. Ženy z únie žien ponúkali prítomných koláčikmi a obec pripravila na osvieženie pre dospelých vianočný punč. To bolo šťastia a radosti. Vianočná atmosféra je nahodená. Ostáva nám len blížiace sa Vianoce prežiť tak, aby nám ozaj čarovný röntgen vianočného stromčeka pozašíval všetky ranky na dušiach a srdiečkach.

Ing. Benjamín Blaha